Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Optymalna lada biurowa

Biurko do pracy

Recepcja jest niezwykle ważnym elementem każdego biura, jego częścią odpowiedzialną za pierwsze wrażenie klienta oraz punktem orientacyjnym dla niego, aby mógł zasięgnąć potrzebnych informacji. Konieczne jest zatrudnienie wykwalifikowanego personelu, ale także odpowiednia estetyka lady, za którą będzie pracowała osoba witająca gości. Lada biurowa jest meblem decydującym o sukcesie recepcji.

Wizytówka firmy

Zazwyczaj uznaje się, że lada biurowa w recepcji jest jedną z najważniejszych wizytówek firmy. Jest to prawda nawet wtedy, kiedy charakter firmy powoduje, że większość klientów nigdy nie trafia do jej biura lub robi to nader sporadycznie. Wygląd recepcji zawsze musi być reprezentatywny, co oznacza stylową ladę, dobrze eksponowane logo na ścianie, miejsce dla osób oczekujących na obsługę i przestrzeń spotkań dla umówionych gości. Istotne jest także łatwe zidentyfikowanie wizualne recepcji. Klient nigdy nie powinien mieć wątpliwości, gdzie jest recepcja i jak do niej trafić. Musi to być miejsce o funkcji oczywistej.

Lada czy biurko?

Zwykłe biurko nie powinno być elementem recepcji, ponieważ nie posiada funkcji organizacji przestrzeni. Lada oddziela pracownika od petenta i zapewnia mu środowisko wygodnej pracy. Można w niej przechowywać łatwo dostępne formularze czy przybory, które równocześnie nie muszą być na widoku, tak samo jak sam pracownik pracujący za nią.

Nowoczesna lada biurowa

Współczesne lady biurowe tworzone są w oparciu o bardzo różne koncepcje. Modne jest połączenie czerni i bieli, co pozwala na uzyskanie silnego kontrastu i stworzenie miejsca eleganckiego. Co warto podkreślać, na takich ladach nie widać kurzu. Z kolei brązy i kolory ziemi, w tym także beże, są popularne we wszystkich biurach. Są to kolory dalece neutralne i narzucają żadnej dodatkowej interpretacji ponad podstawową identyfikację wizualną firmy. Przekazują jedynie wartości siły i bezpieczeństwa, co jest ważne dla każdej firmy.

Eleganckie lady biurowe

Ciekawą opcją jest asymetryczny minimalizm, który bardzo często łączony jest też z soczystymi kolorami, takimi jak cytrynowy lub pomarańczowy. Dodanie odrobiny bieli sprawi, że recepcja będzie bardzo nowoczesna, młoda i energiczna, co jest dobrze widziane zwłaszcza w branżach technologicznych i kreatywnych.