Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Hotelowa lada recepcyjna – jakie powinna mieć wymiary?

hotelowa recepcja

Jeśli wybieramy ladę do recepcji to trzeba się będzie kierować zarówno wyglądem jak i też ceną oraz tym, czy jest to element wygodny oraz użyteczny dla pracowników, klientów i gości.

Na pewno ważnym elementem będzie to jak wysoko znajduje się blat do pracy. Najlepiej, gdy będzie około 72-80 cm od ziemi. Dzięki temu osoba, która za ladą będzie siedzieć będzie miała komfort pracy przez wiele godzin. Inaczej będzie, gdy chodzi o pulpit dla gości. Tutaj raczej trzeba wybrać coś wyższego, ponieważ musimy pamiętać, że klient będzie w pozycji stojącej. Dlatego blat miedzy 110 a 120 cm będzie prawdopodobnie najlepszy.

nowoczesna recepcjaWarto także pamiętać o tym, że według obowiązujących przepisów trzeba się także przygotować pod kątem osób niepełnosprawnych, dlatego na ladzie recepcyjnej powinno się znaleźć miejsce, które będzie miało nie więcej niż 90 cm wysokości dla takich osób. Poza tym osoba niepełnosprawna powinna otrzymać podjazd o wysokości 67 cm. Jest to minimalny poziom ustalony ustawą.

Oczywiście ważnym elementem będzie szerokość lady, która powinna mieć między 60 a 90 cm. Pulpit dla gości powinien między między 20 a 40 cm. Nie można zapominać o półce odkładczej. Wysokość powinna być między 60 a 70 cm, a szerokość 12-40 cm.