Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Your Current Mantra - Adapt And Stay Positive

Obecna sytuacja, w której się znajdujemy, jest daleka od pozytywnej, ale z punktu widzenia zdrowia i dobrego samopoczucia ważne jest, aby starać się zachować jak najwięcej pozytywnych i optymistycznych emocji.

Obecnie wiele osób pracuje w domu. Może to być dla ciebie nieznane, możesz zmagać się z tym, jak zmotywować się do siedzenia w swoim prowizorycznym domowym biurze i pracy przez określoną liczbę godzin. Być może brakuje Ci kolegów przy biurkach, a może trudno Ci współpracować za pośrednictwem wideorozmowy, zamiast siedzieć przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej.

Niektórzy pracownicy zostali przeniesieni na urlop, inni powoli zaczynają wracać do pracy. Niezależnie od sytuacji, jedna rzecz pozostaje niezmienna - trzeba zrobić wszystko, aby zachować pozytywne nastawienie, co pozwoli zachować produktywność. To pomoże Ci przetrwać trudności i sprawi, że biznes będzie się kręcił.

3 sposoby na pozytywne nastawienie w pracy

Zachowanie pozytywnego nastawienia nie zawsze jest łatwe i czasami potrzebujemy trochę pomocy. W takim przypadku, oto trzy sposoby na zachowanie pozytywnego nastawienia w pracy.

Korzystaj z pozytywnych afirmacji

Używanie codziennej pozytywnej afirmacji pozwoli Ci skupić się na jaśniejszej stronie życia, a nie na negatywnej. Sprawdź tę infografikę, która podaje kilka przykładów afirmacji, które możesz wykorzystać. Jeśli nie widzisz żadnej, która by z Tobą rezonowała, zawsze możesz stworzyć własną.

Źródło - https://liveboldandbloom.com/08/quotes/positive-affirmations

Pamiętaj, aby powtarzać swoją afirmację rano, po południu, przed snem i zawsze, gdy czujesz, że Twoja pozytywność się chwieje.

Rozmawiaj, gdy coś ci przeszkadza

Łatwo jest zostać przytłoczonym przez pracę, kiedy siedzisz na swoim biurowym krześle, ale rozmowa o tym, jak się czujesz, jest niezbędna. W tej chwili jesteśmy z dala od naszych kolegów, ale zawsze można pozostać w kontakcie przez WhatsApp lub Zoom call. W normalnym trybie pracy możesz porozmawiać podczas przerwy w pracy lub umówić się na spotkanie ze swoim kierownikiem i porozmawiać o wszystkim, co cię poważnie niepokoi w odniesieniu do twojej sytuacji w pracy.

W ten sposób unikniesz niepokoju związanego z rzeczami, które tak naprawdę nie są potrzebne. W przeciwnym razie łatwo jest nadmuchać sprawy nieproporcjonalnie.

Zawsze szukaj jasnych stron

Postaw sobie wyzwanie, by w każdej sytuacji szukać pozytywów. Zawsze znajdzie się jakiś, nawet jeśli jest mały. Na przykład obecna sytuacja z koronawirusem jest straszna i zmusza nas do pracy w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Te sposoby mogą wydawać się na początku obce, ale skąd wiesz, że nie znajdziesz sposobu pracy, który naprawdę kochasz i który lepiej pasuje do twojego stylu życia?

Praca w domu lub zdalna może nie być czymś, co rozważałeś wcześniej, ale po tym, jak nie będziesz miał innego wyboru, może to stać się twoim długoterminowym sposobem pracy. Dzięki stworzeniu wygodnego domowego biura możesz pracować w sposób, który czyni cię szczęśliwym i produktywnym.

Będzie pozytywny szukać, może trzeba będzie szukać trochę trudniej w niektórych przypadkach, ale zawsze będzie coś!

Starając się być pozytywnym i dostosować do sytuacji, która stoi przed tobą jest coś, co wszyscy powinniśmy starać się jak najlepiej zrobić, bez względu na sytuację. Na przykład, może Twoje miejsce pracy wdraża nowy pakiet oprogramowania i obawiasz się, że nie będziesz w stanie się z nim uporać. Może się jednak okazać, że będzie on dla Ciebie prawdziwą oszczędnością czasu, a Ty będziesz się z nim lepiej dogadywał niż ze starszym.

Bądź elastyczny, dostosuj się do każdej sytuacji i staraj się być pozytywny bez względu na wszystko. Jeśli uda Ci się to zrobić, Twoje życie zawodowe będzie o wiele łatwiejsze.