Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Idealna recepcja - jak ją stworzyć?

recepcja nowoczesna

Właściwie zaaranżowana lada recepcyjna to bardzo często klucz do sukcesu w kontaktach z klientami. Recepcja to pierwsze miejsce w którym znajduje się nasz klient i na jej podstawie może wyrobić sobie opinie na temat całej firmy, dlatego warto zaangażować się w jej aranżację.

Już na etapie organizacji biura starajmy się tak skomponować cały wystrój, aby klient poczuł się w recepcji potraktowany z szacunkiem, doceniony za swoje przyjście i odczuł przyjazne nastawienie całego personelu firmy do swojej osoby. Największym sekretem jest dobrze zaaranżowana przestrzeń biurowa z odpowiednim doborem mebli w recepcji, ale również w całym biurze.

Dobrze przygotowana recepcja, z holem robiącym wrażenie na wchodzących klientów, gdzie odpowiednio skomponowane meble i dodatki tworzą przyjazny i profesjonalny klimat, mogą tylko potwierdzić pełną fachowość i kompetencje osób zajmujących się prowadzeniem firmy. Wyobraźmy sobie sytuację odwrotną – kto chce współpracować dłużej z firmą, gdzie poustawiane są stare, zaniedbane meble, sprawiające przykry widok nie tylko dla klientów, ale i dla personelu? Może to tylko odstraszyć petentów i wpłynąć na znacznie wolniejszy rozwój firmy. Wielu specjalistów w dziedzinie aranżacji wnętrz, podkreśla znaczenie pierwszego kontaktu i wrażenia z firmą, jeśli będzie negatywne, nie da się już tego łatwo zatrzeć w pamięci klienta.

Lada recepcyjna powinna być nie tylko odpowiednio skomponowana z kolorem ścian i dodatków, ale przede wszystkim praktyczna, pamiętajmy, że jest to również miejsce pracy i główny punkt obsługi klienta. Musi ułatwiać segregację dokumentów, zapewniać łatwy dostęp do szuflad, szafek i sprzętu biurowego potrzebnego do obsługi. Wybór materiału i stylu w jakim będzie wykonana lada, zależy od koncepcji wystroju całego biura. W ostatnich latach stało się modne łączenie drewnianych form z innymi materiałami takimi jak szkło, tworzywo sztuczne czy beton. Warto jednak przed zakupem mebli poradzić się profesjonalnych stylistów wnętrz, którzy pomogą nam w wyborze i doradzą jak stworzyć niepowtarzalne wnętrze przyjazne zarówno dla klientów, jak i dla pracowników.