Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Jak urządzić recepcję, by była miejscem reprezentacyjnym i funkcjonalnym zarazem?

recepcja funkcjonalna i nowoczesna

Recepcja jest chyba najbardziej reprezentacyjną przestrzenią w siedzibie przedsiębiorstwa, a ponadto pełni funkcję praktyczną. Zatem zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, by była zaprojektowana w taki sposób, który łączy w sobie funkcjonalność wraz z walorami estetycznymi na najwyższym poziomie.

Dodatkowo, recepcja musi być idealnie wkomponowana w dostępną przestrzeń biurową odzwierciedlając charakter danej firmy. Niestety, tylko mała grupa przedsiębiorców dostrzega różnicę pomiędzy aranżacją profesjonalnej, nowoczesnej recepcji od aranżacji innych biurowych przestrzeni. Jeszcze mniejszy krąg pracodawców dostrzega szkopuł istoty tego zjawiska.

Świadomość tego, jak ważna jest aura panująca w miejscu pracy, jest bowiem krokiem do sukcesu, efektywności pracy. Na atmosferę panującą w firmie, wpływa wyposażenie, chodzi tu o różnorodność stylów mebli, ich cenę która zdecydowanie co wiąże się z charakterem działalności. Ile głów, tyle myśli - sentencja ta, w najlepszym stopniu określa oczekiwania i możliwości klientów. Dekoratorzy, projektanci wnętrz są jednak zgodni, że bazą sukcesu jest właśnie aranżacja, ta z kolei powinna charakteryzować się zarówno oryginalnością, indywidualizmem jak i funkcjonalnością.

Krokiem w dobrym kierunku jest odpowiedni wybór mebli recepcyjnych i właściwego oświetlenia. Tu nie należy również zapomnieć o elementach dekoracyjnych, które niejednokrotnie stanowią ozdobę całego pomieszczenia. Częścią znajdującą się w centrum pomieszczenia, są oczywiście lady recepcyjne, które są miejscem w którym niejako zderzają się dwa światy: firmy i kontrahenta.

meble recepcyjneW specjalistycznych salonach meblowych, mamy do wyboru ogrom rodzajów, modeli lad recepcyjnych, co stanowi odpowiedź na oczekiwania każdego klienta, których głównym motywem jest połączenie pożądanego indywidualizmu z ogólną potrzebą funkcjonalności. Począwszy od tych z masywnym kamiennych, przez klasyczne drewniane, aż po takie wykonane z kruchego, niezwykle efektownego szkła.

Projektując przestrzeń recepcji, nie można zapominać również o praktycznej organizacji tego miejsca. Sprawę zdecydowanie ułatwią szafy, będące magazynem niezbędnych, istotnych akt i dokumentów, proste półki na których znajdą się gustowne dekoracje. Warto również zadbać o komfort pracy recepcjonistów i recepcjonistek. Tu, istotną rolę odgrywają fotele, stanowiące źródło nie tylko wygody, ale i efektywności pracy.